Petycja mieszkańców: Nie dla strefy płatnego parkowania na osiedlu Praga II

Wielu z nas słyszało o zamiarze wprowadzenia SPPN na terenie osiedla Praga 2. Problem w tym, że tylko słyszeliśmy, bo ZDM wciąż nie podało najważniejszych danych z przeprowadzonych badań, czyli realnego zapotrzebowania mieszkańców na miejsca parkingowe, a także propozycji zaspokojenia tych potrzeb! To nie jest w porządku, dlatego przygotowałem petycję do władz miasta. LINK: Petycja mieszkańców: Nie dla strefy płatnego parkowania na osiedlu Praga II

Odnowiony pomnik Józefa Szanajcy

Doprowadziłem do remontu pomnika Józefa Szanajcy przy ul. Jagiellońskiej. Gdy blisko 40-letnia konstrukcja z granitowych płyt zaczęła się kruszyć i rozpadać, a pomnik stał się zagrożeniem dla mieszkańców, postanowiłem działać. Zgłosiłem problem i monitorowałem remont pomnika.

Dzikie wysypiska śmieci na Golędzinowie

Zaangażowałem się w usunięcie nielegalnych wysypisk śmieci przy ul. Golędzinowskiej. Właściciel, spółka PKP, od lat nie potrafił uporać się z hałdami różnego rodzaju odpadków, przemysłowych i komunalnych. Z mojej inicjatywy Komisja Bezpieczeństwa przygotowała stanowisko, w którym zobowiązała spółkę do pilnej interwencji w tej sprawie.

Droga pożarowa przy Linneusza

Na prośbę mieszkańców ul. Linneusza i Szanajcy zwróciłem się z prośbą o oznaczenie chodnika pomiędzy budynkami Lineusza 8 i 10 jako drogi pożarowej. Musiałem zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i swobodny dojazd dla służb.