Deszczowe ogrody i jeziora. Nowy pomysł dla basenów przy Namysłowskiej

Nowy park ze stawem, podmokłymi łąkami i deszczowym ogrodem. I to wszystko na gruzach dawnego kąpieliska przy ul. Namysłowskiej na Pradze-Północ. Przygotowałem kontrpropozycje dla planów stołecznego ratusza, które zakładały budowę kompleksu sportowego. Zamiast przykrywać to miejsce betonem i asfaltem stworzymy tu lokalne pojezierze, które z czasem stanie się płucami warszawskiej Pragi.

Pomnik Warsa na Pradze. Legenda, którą trzeba opowiedzieć

W Warszawie brakuje pomników, które przedstawiałyby jej początki. Legenda o Warsie i Sawie – bez względu na to, czy dotyczy rybaka i syreny, czy też małżeństwa, które miało uratować jednego z mazowieckich książąt – wciąż pozostaje nieopowiedziana do końca. Dlatego poprosiłem, żeby stołeczny ratusz rozważył budowę pomnika Warsa, jednego z legendarnych założycieli Warszawy. Pomnik mógłby pojawić się w cieniu podpór powstającej obecnie kładki pieszo-rowerowowej.

Zostaw miejsce dla wózka

Wiem, że w pewnym wieku nauka przychodzi trudno, ale nie wolno się poddawać! Dlatego zainicjowałem akcję z myślą o mamach i tatach, a także osobach niepełnosprawnych, dla których pokonanie chodnika wózkiem na pl. Hallera stanowi wyzwanie. Ten niewielki wkład pracy przyniósł ogromne efekty!

Praska dyskoteka balkonowa

To była największa impreza 2021 r. na Pradze, w Warszawie, i na pewno jedna z największych w Polsce. Udowodniliśmy, że nawet w czasie pandemii można się dobrze bawić. Transmisję na żywo, na portalu Facebook, zobaczyło ponad 310 tys. osób. Pierwsza edycja imprezy, której jestem pomysłodawcą, odbyła się 21 listopada 2020 r.  

Podziemny parking na placu Hallera

Władze Warszawy zadeklarowały, że w przeciągu najbliższych lat w stolicy pojawi się co najmniej 10 podziemnych parkingów. Postanowiłem wykorzystać okazję i zwrócić uwagę urzędników na problemy z parkowaniem na Pradze-Północ. Zaproponowałem, aby urzędnicy wzięli pod uwagę pomysł budowy podziemnego parkingu pod ul. Skoczylasa po obu stronach pl. Hallera.

Transformator atrakcją Pragi

Zaproponowałem, aby zabytkowa stacja transformatorowa przy ul. 11 Listopada nabrała blasku, i to dosłownie. Za przykład niech posłuży podobny obiekt na Wybrzeżu Kościuszkowskim, przeszklony, w którym widać przedwojenne instalacje elektryczne. Dodatkowo wnętrze transformatora po zmroku zostanie podświetlone.