Archiwistyka społeczna. Pierwszy wykład Praskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku

Miałem zaszczyt i przyjemność poprowadzić pierwszy wykład Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizowany przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Niespełna godzinny wykład poświęciłem Archiwistyce społecznej na przykładzie własnego społecznego archiwum Praga2.pl Wykład odbył się 28 października 2021 r. w Pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej. Archiwistyka społeczna na przykładzie Archiwum Społecznego Osiedla Praga II

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2018

Tężnia solankowa na placu Hallera zdobyła dwie nagrody w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2018. Wygrała w kategoriach „Najlepsza Przestrzeń Publiczna” oraz „Najlepsze Rozwiązanie Proekologiczne”. Jestem dumny, że mój pomysł zdobywa dziś warszawskie salony i wygrywa tak ważne dla miasta nagrody.Warto też dodać, że w 2018 r. praska tężnia była nominowana do europejskiego konkursu „Innowacje w polityce”.

Nowa tablica przypominająca o Rzezi Pragi

Po kilku miesiącach starań i zaangażowaniu m.in. Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mieczysława Chomki, mieszkańca Pragi, dzielnica umieściła nową tablicę na krzyżu „Rzezi Pragi” przy ul. Jagiellońskiej. Na tablicy pojawiła się nowa treść, które szczegółowo opisuje tragiczne wydarzenia z 1794 r. W 2015 r. doprowadziłem do oświetlenia krzyża, co nie zmienia faktu, że wciąż czekamy na godne upamiętnienie ofiar tej straszliwej masakry.

Książka Praga II. Nasza historia

To mój autorski debiut i pierwsza taka publikacja w Polsce. Książka opisuje historie osiedla Praga II, które zostało zbudowane w latach 50. i 60. XX wieku. Książka została wydana w nakładzie 3 tys. egzemplarzy, dzięki społecznej zbiórce. Została rozdana mieszkańcom, za darmo.

Tężnia solankowa na placu Hallera

Gdy zaproponowałem budowę tężni na Pradze, wielu uznało, że to pomysł z kosmosu, nie do zrealizowania. Postanowiłem udowodnić, że dobrego radnego nie zatrzyma ani urzędnicza machina, ani ci którzy są zawsze na nie! Nie było łatwo, ale dzięki temu na Pradze powstało coś, czego zazdrości nam cała Warszawa!