Deszczowe ogrody i jeziora. Nowy pomysł dla basenów przy Namysłowskiej

Nowy park ze stawem, podmokłymi łąkami i deszczowym ogrodem. I to wszystko na gruzach dawnego kąpieliska przy ul. Namysłowskiej na Pradze-Północ. Przygotowałem kontrpropozycje dla planów stołecznego ratusza, które zakładały budowę kompleksu sportowego. Zamiast przykrywać to miejsce betonem i asfaltem stworzymy tu lokalne pojezierze, które z czasem stanie się płucami warszawskiej Pragi.

Pomnik Warsa na Pradze. Legenda, którą trzeba opowiedzieć

W Warszawie brakuje pomników, które przedstawiałyby jej początki. Legenda o Warsie i Sawie – bez względu na to, czy dotyczy rybaka i syreny, czy też małżeństwa, które miało uratować jednego z mazowieckich książąt – wciąż pozostaje nieopowiedziana do końca. Dlatego poprosiłem, żeby stołeczny ratusz rozważył budowę pomnika Warsa, jednego z legendarnych założycieli Warszawy. Pomnik mógłby pojawić się w cieniu podpór powstającej obecnie kładki pieszo-rowerowowej.

Petycja mieszkańców: Nie dla strefy płatnego parkowania na osiedlu Praga II

Wielu z nas słyszało o zamiarze wprowadzenia SPPN na terenie osiedla Praga 2. Problem w tym, że tylko słyszeliśmy, bo ZDM wciąż nie podało najważniejszych danych z przeprowadzonych badań, czyli realnego zapotrzebowania mieszkańców na miejsca parkingowe, a także propozycji zaspokojenia tych potrzeb! To nie jest w porządku, dlatego przygotowałem petycję do władz miasta. LINK: Petycja mieszkańców: Nie dla strefy płatnego parkowania na osiedlu Praga II

Archiwistyka społeczna. Pierwszy wykład Praskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku

Miałem zaszczyt i przyjemność poprowadzić pierwszy wykład Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizowany przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Niespełna godzinny wykład poświęciłem Archiwistyce społecznej na przykładzie własnego społecznego archiwum Praga2.pl Wykład odbył się 28 października 2021 r. w Pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej. Archiwistyka społeczna na przykładzie Archiwum Społecznego Osiedla Praga II

Zostaw miejsce dla wózka

Wiem, że w pewnym wieku nauka przychodzi trudno, ale nie wolno się poddawać! Dlatego zainicjowałem akcję z myślą o mamach i tatach, a także osobach niepełnosprawnych, dla których pokonanie chodnika wózkiem na pl. Hallera stanowi wyzwanie. Ten niewielki wkład pracy przyniósł ogromne efekty!

Praska dyskoteka balkonowa

To była największa impreza 2021 r. na Pradze, w Warszawie, i na pewno jedna z największych w Polsce. Udowodniliśmy, że nawet w czasie pandemii można się dobrze bawić. Transmisję na żywo, na portalu Facebook, zobaczyło ponad 310 tys. osób. Pierwsza edycja imprezy, której jestem pomysłodawcą, odbyła się 21 listopada 2020 r.