Skip to main content

O mnie

Nazywam się Kamil Ciepieńko, jestem wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Reprezentuję lokalne stowarzyszenie mieszkańców Kocham Pragę. Od 2010 roku pracuję dla mieszkańców mojej dzielnicy, spełniając mandat radnego.

Zawodowo zajmuję się działaniami, które służą komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych. Pracuję też nad ich wizerunkiem medialnym.

Jestem dziennikarzem, wydawcą serwisu informacyjnego Przegladpraski.pl oraz lokalnej gazety. W 2018 roku wydałem swoją pierwszą książkę „Praga II. Nasza historia”. Od 2013 roku jestem prezesem i fundatorem Fundacji Praga Pomaga.

Nieprzerwanie od 2010 roku jestem radnym dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. W radzie pełniłem funkcję przewodniczącego komisji kultury, sportu i promocji Pragi-Północ, pracuję też w komisji bezpieczeństwa i prawa lokalnego, architektury i ochrony środowiska. Jestem radnym, który reprezentuje interesy mieszkańców.

Z warszawską Pragą jestem związany od pierwszych dni życia. Przyszedłem na świat w 1982 roku w Szpitalu Praskim. Od tego czasu mieszkam i pracuję na Pradze.

W swojej pracy na rzecz dzielnicy staram się wspierać mieszkańców w małych rzeczach, które można załatwić od ręki, a także inicjując duże ambitne projekty, takie jak budowa tężni solankowej czy dokończenie Trasy Świętokrzyskiej. Te ostatnie realizuję wspólnie z radnymi stowarzyszenia Kocham Pragę.

W 2020 roku moje nazwisko pojawiło się w „Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej” (6. edycja) wydanej przez British Publishing House Ltd.