Skip to main content

Stowarzyszenie Kocham Pragę

Jesteśmy pierwszym, niezależnym od partii politycznych ruchem miejskim na Pradze, który stał się alternatywnym wyborem dla mieszkańców. W naszych szeregach znajdują się wykładowcy akademiccy, lekarze, dyrektorzy placówek oświatowych, architekci, ale też najzwyklejsi ludzie. Wszyscy jesteśmy stąd, z Pragi, i chcemy dla niej działać.

W obecnej kadencji praskiego samorządu, wspólnie z naszym koalicjantem, wzięliśmy na swoje barki pełną odpowiedzialność za dzielnicę. Nasi radni przewodzą Komisji Architektury, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, zasiadają też w prezydium Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Prezes Stowarzyszenia

Jacek Wachowicz

Wiceburmistrz Dzielnicy Praga-Północ

Wieloletni radny dzielnicy, związany z praskim samorządem od blisko 25 lat. Rodowity prażanin, ambasador ds. spraw społecznych Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

Jest współtwórcą Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, a także założycielem Praskiej Wspólnoty Samorządowej (obecna nazwa: Kocham Pragę). Był także prezesem Towarzystwa Przyjaciół Pragi.

Przez kilkanaście lat, jako społeczny prezes, prowadził Parafialny Klub Sportowy „Praga”. Był również pełnomocnikiem ds. młodzieży przy Mazowieckim Związku Piłki Nożnej. Został odznaczony przez ministra sportu złotą i srebrną odznaką: Zasłużony Działacz Sportowy, a także Honorową Złota Odznaką za pracę społeczną i zasługi dla Warszawy. Za działania na rzecz miasta otrzymał też medal im. Stefana Starzyńskiego od prezydenta Warszawy.

Wiceprezes Stowarzyszenia

Kamil Ciepieńko

Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Północ

Nazywam się Kamil Ciepieńko, jestem wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Reprezentuję lokalne stowarzyszenie mieszkańców Kocham Pragę. Od 2010 roku pracuję dla mieszkańców mojej dzielnicy, spełniając mandat radnego.

Zawodowo zajmuję się działaniami, które służą komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych. Pracuję też nad ich wizerunkiem medialnym.

Więcej można przeczytać w zakładce o mnie

Barbara Domańska

Przewodnicząca komisji Architektury i Ochrony Środowiska

Andrzej Sowa

Przewodniczący Komisji Oświaty

Radny dzielnicy Praga-Północ, stowarzyszenie Kocham Pragę. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Nauczyciel, wychowawca, trener.

Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pułaski”. Pracownik Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ.

Organizator imprez rekreacyjno- sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Twórca wielu programów mających na celu zwiększenie dostępności do bazy sportowej, oraz poprawę sprawności fizycznej dzieci i młodzieży. Był wielokrotnie nagradzany przez władze Pragi-Północ i Warszawy za zasługi i osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

W pracy i w życiu ceni uczciwość, rzetelność, bezinteresowność, zaangażowanie, kulturę osobistą. Interesuje się sportem. Lubi podróże.

Daniela Komosa

Radna Dzielnicy

Od ponad 40 lat mieszka i pracuje na Pradze. Przez 25 lat uczyła i wychowywała dzieci i młodzież w Szkole Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i instruktorem harcerskim w stopniu harcmistrza. Aktywnie działa też w Związku Nauczycielstwa Polskiego i współpracuje z kombatantami Zrzeszenia ,,Wolność i Niezawisłość” pełniąc funkcję sekretarza obwodu Warszawa. Przez ponad 13 lat była koordynatorem akcji „Świąteczna paczka dla kombatantów i Polaków na Wschodzie”.