Gdy zaproponowałem budowę tężni solankowej, wielu uznało, że jest to pomysł z kosmosu, nie do zrealizowania w warunkach miejskich. Ale urzędnicza machina, przeciwności losu i ci, którzy są zawsze na nie, nie byli w stanie mnie zatrzymać. Przeprowadziłem konsultacje z mieszkańcami, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że projekt sprawdzi się na Pradze.

Dzięki wsparciu mieszkańców udało nam się stworzyć coś, czego zazdrości nam dziś cała Warszawa, która tłumnie zjeżdża się w upalne dni na plac Hallera.

W 2018 roku tężnia została nominowana do europejskiego konkursu Innowacje w Polityce.

„Dążymy do tego, aby Polskę reprezentowały możliwie najbardziej wartościowe, inspirujące i godne naśladowania projekty, dlatego zależy nam na Pańskim uczestnictwie w konkursie” – napisali do mnie przedstawiciele Instytutu Innowacji w Polityce, jako pomysłodawcy tężni.

W 2019 roku tężnia została nominowana do Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy i zdobyła aż dwa wyróżnienia w tym konkursie! Wygrała w kategoriach „Najlepsza przestrzeń publiczna 2018 roku” oraz „Najlepsze rozwiązanie proekologiczne 2018 roku”.

Projekt został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.