Skip to main content

„Chcemy Wam podziękować za siłę i za służbę, to dzięki Wam myślimy pozytywnie o jutrze, dziś jesteśmy bezbronni, nie wiemy jak Wam pomóc, nie będziemy przeszkadzać, zostaniemy w domu” – to fragment utworu „Dyżur bohaterów”, jaki nagrałem dla pracowników służby zdrowia.

Postanowiłem wesprzeć ratowników i lekarzy. Przygotowałem dla nich specjalny utwór, w którym dziękuję i motywuję ich do dalszej pracy.
Materiał powstał z potrzeby serca, dla tych, którzy dają go dziś najwięcej. Jesteśmy zamknięci w domach i staramy się coś zrobić, zastanawiamy się, jak pomóc.

Przedstawiam ratowników jako żołnierzy, którzy muszą powstrzymać zamach na obywateli, ale sami też muszą przetrwać. W utworze można usłyszeć, że przez lata byliśmy wobec nich obojętni i mało kto interesował ich losem, np. ich zarobkami. Dziś wszyscy im dziękujemy, widząc w nich jedyną nadzieje.

W klipie występują prawdziwi ratownicy, którzy publikują swoje zdjęcia z akcji, z pierwszej linii frontu. W serwisie YouTube klip obejrzało już prawie 18 tys. osób [dostęp: 2023-03]

Kamil Ciepieńko

Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.